Salı , Mart 19 2019
Anasayfa / Bilim-Teknoloji / Batman ve Urfa’da imam hatip okulları kapatıldı

Batman ve Urfa’da imam hatip okulları kapatıldı

Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı, Urfa, Batman, Bursa ve Kocaeli’deki beş imam hatip ortaokulunu, “Öğrenci yok” gerekçesiyle kapattı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş imzasıyla Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen yazıda Batman, Bursa, Kocaeli ve Urfa’daki bazı imam hatip ortaokullarının kapatılması teklif edildi.

İncelemeye alınan, Urfa Karaköprü Kırkpınar İmam Hatip Ortaokulu, Batman Mehmet Şimşek İmam Hatip Ortaokulu, Bursa Osmangazi Bisaş İmam Hatip Ortaokulu, Kocaeli Gölcük İhsaniye İmam Hatip Ortaokulu ve Kocaeli Gölcük Kuruçeşme İmam Hatip Ortaokulu’nun kapatma şartlarını taşıdığı anlaşıldı.

Beş okulun kapatma teklifinde, okulların kapatılması talebinin gerekçeleri de belirtildi. Buna göre, beş imam hatip ortaokulunun kapatılması istemine, ‘Öğrenci azlığı, okula kayıtlı öğrencilerin başka bir okula nakli, kayıtlı öğrenci bulunmaması’ gibi gerekçeler sunuldu.

Kontrol Edin

Themis Araştırma’dan İstanbul anketi: Adaylardan biri 1 puan önde

31 Mart yerel seçimlerine günler kala Themis Araştırma tarafından yapılan anketin sonuçları, İstanbul Büyükşehir Belediye …