Anasayfa / Dünya / Diyarbakır’dan Rojhilat’a yardım eli

Diyarbakır’dan Rojhilat’a yardım eli

Diyarbakır’daki sivil toplum örgütleri, DTS’nin öncülüğünde İran ve Rojhılat’ta yaşanan sel felaketinden etkilenenler için yardım kampanyası başlattı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) öncülüğünde sivil toplum örgütleri, İran ve Rojhılat’ta meydana gelen sel felaketinden etkilenenler için yardım kampanyası başlattı. Urmiye Ticaret ve Sanayi Odası ile iletişime geçen DTSO, ihtiyaçlar doğrultusunda yardım toplayacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek yardım kampanyası başlatmak için görüştüklerini söyledi.

Avşar, Urmiye Ticaret Odası ile yapılan görüşmeler neticesinde acil ihtiyaçları belirlediklerini ifade ederek kampanya kapsamında ilk olarak temel ürünler; battaniye, hijyenik ürünler, çocuk bezi, çamaşır tozu ve sabun gibi ürünler göndereceklerini söyledi.

Erdal Avşar bir hafta boyunca sürecek kampa doğrultusunda toplanan yardımların gelecek hafta sel felaketinin yaşandığı bölgeye aktarılacağını aktardı.

Avşar ayrıca, yardımda bulunmak isteyenlerin DTSO’dan bilgi alabileceğini söyledi.

Kontrol Edin

ABD güvenli bölge konusundaki önceliğini açıkladı

ABD Avrupa Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Sınırdaki Müşterek Harekat Merkezi için çabalar devam edecek” denildi. ABD …