Anasayfa / Dünya / Trump’tan Erdoğan’a teşekkür

Trump’tan Erdoğan’a teşekkür

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’de “FETÖ üyeliği” iddiasıyla üç yıla yakın süre tu-tuklu kaldıltan sonra dün tahliye edilen ABD vatandaşı ve NASA çalışanı Serkan Gölge için “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yardımı için

Beyaz Saray’da gazetecilere açıklama yapan Trump, “Türkiye’nin geri istediğimiz bir mah-kumu serbest bıraktığını öğrendim. Az önce ce-zaevinden ev hap-sine gönderildiğini öğrendim. Oradan da yakın bir zamanda Amerika’ya verilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yardımı için teşekkür etmek istiyorum. Bu harika oldu. İster mah-kum, ister rehi-ne deyin, serbest bırakılan bu kişi şu anda ev hap-sinde. Yakın bir zamanda Amerika’ya gönderilecek olması iyi bir haber” diye konuştu.

Gölge’nin eşi Kübra Gölge dün Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, Serkan Gölge’nin serbest bırakıldığını söylemişti. Kübra Gölge, eşinin nasıl ve neden serbest bırakıldığı konusunda bilgisi olmadığını, ama karardan dolayı mutlu olduğunu belirtmişti.

Gölge’nin ‘terör örgütü üyeliğinden’ aldığı 7.5 yıl ha-pis ce-zası, daha sonra ‘terör örgütüne yardıma’ çevrilerek 5 yıla düşürülmüştü.

Serkan Gölge’nin serbest bırakıldığı haberi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı telefon görüşmesinden kısa bir süre sonra gelmişti.

Kontrol Edin

Pentagon’dan güvenli bölge açıklaması: Türkiye’yi önledik

ABD Genelkurmay Başkanlığı (Pentagon) Sözcüsü Sean Robertson, Türkiye’nin güvenli bölge hususunda Rojava topraklarına askeri mü-dahale …