Anasayfa / Dünya / Trump’tan Kürt akademisyene ödül

Trump’tan Kürt akademisyene ödül

ABD Başkanı Donald Trump Fulbright Uluslararası program kapsamında Georgetown Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Kürt Akademisyen Şaho Said’e Hubert H. Humphrey sertifikası verdi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kürt Akademisyen Şaho Sayid, ABD Başkanı Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından ödüllendirildiğini belirtti.

Şaho Said paylaşımında, “ABD Hükümeti’ne teşekkürler. Başkan Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo tarafından Hubert H. Humphrey sertifikası aldım. Bu sertifika uluslararası Fulbright katılımcıları için en yüksek akademik ve profesyonel ödül olarak kabul ediliyor ”ifadelerine yer verdi.

Fulbright Uluslararası program kapsamında her yıl çok sayıda Akademisyen Hubert H. Humphrey almaya hak kazanıyor.

Şaho Said, 1991 yılında Bağdat Üniversitesi Teknoloji bölümünden mezun olduktan sonra memleketi Süleymaniye’ye dönerek Süleymaniye Üniversitesi’de akademik karayerine ilk adımını attı.

2008 yılında 3. Dönem Kürdistan Parlamentosunda milletvekili olarak seçildi, ancak kendi isteğiyle milletvekillik görevinden istifa etti.

Said, akademik kariyerine Georgetown Üniversitesi’nde devam ediyor.

Kontrol Edin

ABD’de Ortadoğu istifası

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Ortadoğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt’ın görevinden ayrıldığını açıkladı. Donald Trump, …