Anasayfa / Ekonomi / Çamlıca Camii projesindeki şirket iflas etti

Çamlıca Camii projesindeki şirket iflas etti

Ekonomik sıkıntılardan iflas eden inşaat firmaları arasına biri daha eklendi. Çamlıca Camii, Dünya Ticaret Merkezi ve Bakü Tiflis Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı başta olmak üzere birçok önemli projede yer alan ve üç ay önce konkordato için başvuru yapan Hedef Yapı’nın iflasına karar verildi.

Emlakpencerem.com sitesinde yayımlanan habere göre, İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 2018/1179 sayılı kararı kapsamında üç ay süre verilen Hedef Yapı için süre sona erdi ve geçtiğimiz günlerde iflas kararı çıktı.

Geçen yıl Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’na bağlı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın, yapımını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yakından takip ettiği Çamlıca Camii’ne 2018 yılında 18 milyon TL bağışta bulunduğu açıklanmıştı. Son bağışla birlikte Emlak Konut GYO’nun şimdiye kadar Çamlıca Camii inşaatına 60 milyon 500 bin TL bağış yaptığı ortaya çıkmıştı.

PEK ÇOK PROJEDE YER ALDI

Hedef Yapı, 23 Eylül 1997 tarihinde 500 bin TL sermaye ile Fatih Kalpakçı, Tunis Kalpakçı ve Erkan Özdemir ortaklığında kurulmuştu.

Hedef Yapı’nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, 1997 yılında kurulan şirket Çamlıca Camii inşaatı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Dünya Ticaret Merkezi, Bakü Tiflis Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı, Susesi Otel ve Kongre Merkezi, Adana Hilton ve Sabancı Üniversitesi inşaatlarında yer almıştı. Şirket Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Libya’da da bazı projelerde görev aldı.

İnternet sitesindeki bilgilere görei Hedef Yapı’nın devam eden projeleri arasında Etiyopya-Addis Ababa Hastane Projesi,-Addis Ababa-Konut & Restoran & AVM Projesi, Doğa Kumburgaz ve Kağıthane 6540 bulunuyor.

İflasa ilişkin ilan şöyle:

“Müflisin Adı, Soyadı: Hedef Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

İstanbul Ticaret Sicil Memurluğu’nun 377277 sicil sayısında kayıtlı yukarıda unvanı ve adresi yazılı şirketin İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2018-1179 esas sayılı dosyasından 21.01.2019 güni saat 10:37’den itibaren iflasına karar verilmiştir.”

Kontrol Edin

Benzin ve motorine zam

Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı benzin ve motorine zam geldi. Motorinin litre fiyatına 15, benzinin …