Anasayfa / Güncel / Buldan’ın kızı Zelal Buldan’dan anlamlı paylaşım

Buldan’ın kızı Zelal Buldan’dan anlamlı paylaşım

25 yıl önce bugün kaçırılarak ö-ldürülen Sav-aş Buldan’ın kızı Zelal Buldan sosyal medyada bir fotoğraf paylaştı. Zelal Buldan babasının fotoğrafı, annesi Pervin Buldan ve ağabeyinin bulunduğu ‘aile fotoğrafı’ için, “Bir fotoğrafımız olsun istedim hep” mesajını yazdı.

Savaş Buldan’ın ö-ldürüldüğü gün dünyaya gelen kızı Zelal Buldan hiç görmediği babasına özlemini sosyal medyada paylaşımında dile getirdi.

Buldan, paylaştığı ‘aile fotoğrafı’na şu mesajı yazdı: “Hayallerimde yaşamakla kalmak istedim hep, birlikte hayal kuralım istedim. Bir hayal. İmkansız ama birlikte uzanıp düşlediğimiz masmavi bir hayal. Kokunu bilmek istedim hep, bir babanın kokusunu. Babamın. Bir kez olsun sarılmak istedim sana hep. Sımsıkı, içten bir sarılış. Tıpkı rüyamdaki o an gibi. Sahi, nasıl bir histir acaba seninle sarılmak? Bir fotoğrafımız olsun istedim hep. Ben, sen, annem ve abim. Bir aile fotoğrafı, basit ve sıradan. Bir küçük fotoğraf ve yanımda duran ka-nlı canlı sen. Anı ö-lümsüzleştiren bir fotoğraf ölümü de hissizleştirebilir miydi?”

25 YIL ÖNCE Ö-LDÜRÜLDÜLER

Savaş Buldan, Adnan Yıldırım ve Hacı Karay 3 Haziran 1994’te İstanbul’da Yeşilköy’deki bir otelin çıkışında kaçırıldı. Buldan, Yıldırım ve Karay’ın ce-nazeleri iki gün sonra bulundu. Üç ismin “Ö-ldürülecek Kürt İşadamları Listesi”nde yazılı olduğu daha sonra mahkeme kayıtlarında yer aldı.

Kontrol Edin

Leyla’nın annesi niçin sustu babası niçin şikayetçi olmadı?

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir’in vefatına ilişkin davada anne Şükran …