Anasayfa / Güncel / Çocuk işçiyi üstü kirli diye koltuğa oturtmadı, Milletvekili şoförü savundu

Çocuk işçiyi üstü kirli diye koltuğa oturtmadı, Milletvekili şoförü savundu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Girne-Lefkoşa hattı minibüsü şoförü, 16 yaşındaki inşaat işçisini üstü kirli olduğu gerekçesiyle koltuğa oturtmadı. Minibüsteki yolcunun cep telefonuyla kaydettiği anlar, sosyal medyada tepki topladı.

KKTC’de meydana gelen olayda 16 yaşındaki inşaat işçisi çocuk Girne-Lefkoşa hattı minibüsüne bindi. İddiaya göre minibüsün şoförü, çocuğun üstü kirli olduğu için koltuğa oturmasına izin vermedi. Minibüste neredeyse bütün koltuklar boş olmasına rağmen çocuk, şoförün yanındaki boşluğa oturdu. Olay, minibüsteki yolcu tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine sürücüye tepki yağdı.

MİLLETVEKİLİ ŞOFÖRÜ SAVUNDU

Milletvekili Biray Hamzaoğlu ise, “Boyacı koltuğa otursa o koltuk bir daha iflah olmaz. Ben çok işçi taşıdım ancak hiçbiri bu şekilde binmedi otobüse. İş bitiminde kıyafetini değiştirirdi öyle binerdi otobüse” diyerek şoförü savundu.

Geçtiğimiz aylarda ​Mersin’in Erdemli ilçesinde bir yolcu minibüsüne binen çocuk da üzeri kirli olduğu için koltuğa oturtulmamış, bir yolcu tarafından görüntülenen o anlar büyük tepki çekmişti.

Kontrol Edin

Leyla’nın annesi niçin sustu babası niçin şikayetçi olmadı?

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir’in vefatına ilişkin davada anne Şükran …