Anasayfa / Güncel / Dersim’de kaybolan Eroğlu ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı

Dersim’de kaybolan Eroğlu ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı

Dersim’de 4 gün önce bir otomobile zorla bindirildiği iddia edilen Eroğlu’dan hala haber alınamıyor. Şimdi de Eroğlu’nun Munzur’a düştüğü ileri sürüldü. Bir yolcunun anlatımları ve çektiği görüntüler üzerine sürücü gözaltına alındı

Dersim’de 15 Haziran günü Munzur kıyısında hayvanlarını otlatırken birden bire ortadan kaybolan Engin Eroğlu’ndan (28) hala haber alınamıyor ancak Eroğlu ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Dersim kent merkezinde bulunan bir GSM bayisinde çalışan Eroğlu, her hafta sonu yaptığı gibi Ovacık ilçesine bağlı Yaylagünü köyüne giderek ailesine ait hayvanları otlatmaya çıkardı. Ancak akşam eve dönmemesi üzerine köylülerle birlikte Eroğlu’nu aramaya çıkan ailesi, Munzur Nehri kıyısında çocuklarına ait cep telefonu ve şapka ile birlikte etrafta ka-n izlerine ulaştı.

Eroğlu’nun alıkonulup, kaçırılmış olabileceği ihtimali üzerine hemen jandarmaya haber verildi. AFAD ekiplerinin de katılımı ile sürdürülen arama çalışmalarına rağmen Eroğlu’nun izine bu zamana kadar ulaşılamazken, dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

Eroğlu Munzur’a mı düştü?

İddiaya göre olay günü bir turizm firmasının Dersim-İstanbul arasında sefer yapan otobüsünde yolculuk yapan bir yolcu, çektiği manzara görüntülerinde yer alan kişinin Eroğlu olduğunu fark ederek ailesine ulaştı. Görüntüyü Eroğlu ailesine ulaştıran yolcu, otobüsün bagaj kapılarından birinin arızalı olduğunu ve sık sık açıldığını, Munzur kıyısından geçtikleri sırada bagaj kapısının yine açıldığını, bu yüzden de şoförün durup, kapıyı kapattıktan sonra yoluna devam ettiğini söyleyen yolcu, açılan bagaj kapısının Eroğlu’na çarpmış ve Munzur Nehri’ne fırlatmış olabileceğini belirtti.

Savcılığa başvuru yapıldı

Aile, kendilerine ulaşan bu bilgiler ve Eroğlu’nun yer aldığı son görüntülerle birlikte hemen savcılığa başvurdu. Başlatılan soruşturma kapsamında aile fertlerinin ifadesi alınıp, görüntülerin incelenmesi talimatı verildi. Eroğlu’nun yer aldığı son görüntüyü çeken yolcu ile birlikte otobüsün şoförü olduğu belirlenen Erdal Samoğlu, önceki akşam İstanbul’da gözaltına alınıp, İl Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alındı. Edinilen bilgilere göre, eldeki görüntü üzerinden söz konusu iddiaların yöneltildiği sürücü Samoğlu, ifadesinde Eroğlu’nu hiç görmediğini, iddialar konusunda bir şey söyleyemeyeceğini belirtti.

‘Elimizde net bir bilgi yok’

Kayıp kardeşi ile ilgili Mezopotamya Ajansı’na konuşan ağabeyi Mesut Eroğlu, kardeşinin hiç kimse ile bir sorunu olmadığını, herkes tarafından sevilip tanındığını dile getirdi. Ortadan kaybolmasına anlam veremediklerini söyleyen ağabey Eroğlu, aramaların sonuçsuz kaldığını ve yeterli ekiplerin bulunmadığını, bu anlamda yetkililerin daha duyarlı olması ve bir an önce olayın aydınlatılması için çaba göstermesini istedi. Savcılığa teslim ettikleri görüntüler ile kardeşinin kaybolduğu anların birbiri ile örtüştüğünü söyleyen ağabey Eroğlu, “Çekilen görüntüler üzerine olayın aracın çarpması sonucu yaşandığı ihtimali yüksek. Ancak yine de olayla ilgili net bir bilgi yok elimizde” diye konuştu.

Kontrol Edin

Leyla’nın annesi niçin sustu babası niçin şikayetçi olmadı?

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir’in vefatına ilişkin davada anne Şükran …