Anasayfa / Güncel / Kars’ta 8 gündür kayıp olan minik Nurcan’ın arama çalışmalarında üzen gelişme

Kars’ta 8 gündür kayıp olan minik Nurcan’ın arama çalışmalarında üzen gelişme

Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Ortakale köyünde 8 gün önce kaybolan 3 yaşındaki Nurcan Sade’nin cansız bedeni, köye 5 kilometre uzaktaki bir dereden çıkarıldı.

Sarıkamış’a 79 kilometre uzaklıktaki Ortakale köyünde oturan Yadigar ve Hayrettin Sade çiftinin 8 çocuğundan 7’ncisi olan Nurcan, 12 Mayıs Pazar günü saat 12.00 sıralarında, evlerinin önünde arkadaşlarıyla oynarken kayboldu.

Bir süre kızlarını arayan aile, Nurcan’ı bulamayınca jandarmaya haber verdi. Artvin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıçlar, Ulusal Medikal Kurtarma ekibi (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) görevlilerinin de katılımıyla başlatılan arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

Aramaların 3’üncü gününde, Nurcan Sade’nin köye yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta, dere kenarında eteği bulundu. Bunun üzerine aramalar, bu bölgede yoğunlaştı.

Dereyi baştanbaşa bir daha kontrol eden arama timleri, Nurcan Sade’nin cansız bedenini kayalıklara takılı bulunarak sudan çıkarıldı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kaybolan Nurcan Sade’nin bulunması için 8 gündür sürdürülen çalışmalarda minik çocuğa ait etek köyden 4 kilometre, ayakkabı ise 15 kilometre uzakta dere kenarında bulunmuştu.

Kontrol Edin

Kürt işçi Adapazarı’nda ırkçı grubun hedefi oldu

Mevsimlik işçilere yönelik ırkçı sal-dırının adresi bu defa Sakarya’nın Karasu İlçesi oldu. 19 yaşındaki Şirin …