Anasayfa / Güncel / Polisten Ağrı’daki olaya ilişkin şok açıklama

Polisten Ağrı’daki olaya ilişkin şok açıklama

Ağrı’da 12 yaşındaki bir çocuğa cin-sel is-tismarda bulunan şüpheli 20 gündür aranıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün tutanağına göre polis aileye “Patnos’ta bu tür durumların çok yaşandığını ve para karşılığında olayların kapatıldığını” söyledi.

Gazete Fersude’den Hayri Tunç’un haberine göre, Ağrı’nın Patnos ilçesinde 12 yaşındaki çocuğa  is-tismarda bulunan Y. Alan adlı kişi yaklaşık 20 gündür yakalanamıyor.

İstismar olayının polise yansıması sonrası ise polisin olayın üzerinde ciddi şekilde durmadığı ortaya çıktı. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün olay ile ilgili tuttuğu tutanakta şu ifadeler yer aldı:

“Emniyete defalarca bildirdiklerini emniyette çalışan personellerin Patnos’ta bu tür durumların çok yaşandığı ve para karşılığında olayların kapatıldığını ifade ettiklerini, bunların da raporda belirtilmesini istediklerini ifade edilmiştir.”

Mahallede yaşayanlar ise zanlının ailesinin AK Parti üyesi olduğu için AK Parti ilçe başkanı ve mahalle muhtarının olayı ör-tbas etmeye çalıştığını iddia etti.

Za-nlının yakalanıp ce-zalandırılması için çalışmalar yapıldığını söyleyen HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, “Failin bulunması ve ce-zalandırılması için yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Aynı zamanda kadın ci-nayetlerinin ve cin-sel is-tismarın giderek arttığını bunun iktidarın politikalarıyla doğrudan ilgili olduğunu sorumlularında iktidar olduğunu, olayı takip etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kontrol Edin

Leyla’nın annesi niçin sustu babası niçin şikayetçi olmadı?

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir’in vefatına ilişkin davada anne Şükran …