Anasayfa / Güncel / Son Dakika: Ankara’da kimyasal madde alarmı

Son Dakika: Ankara’da kimyasal madde alarmı

Ankara’da Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koridora şişenin kırılması sonucu kimyasal madde döküldü. Hastaneye girişlerin bir süre kapatıldıktan sonra yeniden hasta girişne açıldığı öğrenildi.
Hastaneden yapılan açıklamada 19 personelin etkilendiği, sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Ankara’da Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden gelen son dakika bilgisine göre, kimyasal maddenin hastane koridoruna döküldüğü iddasıyla, tedbiren hastaların tahliye edildiği ve hastaneye girişlern bir süreliğine kapatıldığı, daha sonra yenden açıldığı öğrenildi.

Yapılan açıklamada, 19 personelin etklendiği belirtlerek şu ifadelere yer verildi:

“Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi laboratuvarında içinde kimyasal madde bulunan şişenin kırılması sonucu çıkan gazdan 19 personel etkilenmiştir.

Gazdan etklenen kişilere hızla müdahale edilerek 112 ambulanslarıyla diğer hastanelere sevk işlemleri gerçekleşmişti. Nakledilen personelimizin sağlık durumları iyidir.
Laboratuvar ile aynı katta bulunan Acil Servis tedbiren boşaltılmıştır. Acil servise kısa süre içinde tekrar hasta alımına başlanacaktır. Olay ile ilgili Ankara İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından inceleme başlatılmıştır.”

Kontrol Edin

Leyla’nın annesi niçin sustu babası niçin şikayetçi olmadı?

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir’in vefatına ilişkin davada anne Şükran …