Anasayfa / Güncel / Topuklu ayakkabısından rahatsız olduğu kadının fotoğrafını, çıplak kadın görselleriyle montajlayıp mahalleye dağıttı

Topuklu ayakkabısından rahatsız olduğu kadının fotoğrafını, çıplak kadın görselleriyle montajlayıp mahalleye dağıttı

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde 29 yıllık üst kat komşusunun topuklu ayakkabı sesinden rahatsız olan 66 yaşındaki Mete Ö., komşusunun fotoğrafını çıplak kadınlarla montajlayıp mahallede dağıttı. Tutuklanan Mete Ö.’nün hakkında açılan davada 9 yıl hapis cezası istendi.

Sabah Gazetesi’nden Dilek Yaman’ın haberine göre Mete Ö., üst katında yaşayan A.Ç.’nin evde topuklu ayakkabıyla gezmesinden rahatsız olarak kadının sosyal medyada bulunan fotoğraflarını çıplak kadınların yer aldığı görsellerle montajlayıp, kadının cep telefon numarası ve ev adresini de fotoğrafın üzerine yapıştırdı.

Mete Ö.’nün daha sonra fotoğrafları bina girişlerine, parklara, bahçelerde dağıttığı aktarıldı.

Kendisinin yer aldığı fotoğrafları mahallede gören kadın, fotoğrafın bastırıldığı yeri tespit ederek yapan kişinin Mete Ö. olduğunu öğrendi. Kadının şikayeti üzerine tutuklanan şahıs, ifadesinde pişman olduğunu savunarak “Ağır derecede kanser hastasıyım. Yaptığımdan dolayı pişmanım. Yılların birikimi bir anda böyle bir hataya sürükledi” ifadelerini kullandı.

Mete Ö. hakkında, “özel hayatın gizliliğini ihlal ve kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirip, yaymak” suçundan 9 yıla kadar ha-pis istemiyle dava açıldı.

Kontrol Edin

Leyla’nın annesi niçin sustu babası niçin şikayetçi olmadı?

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir’in vefatına ilişkin davada anne Şükran …