Anasayfa / Kadın / Nadya Murad: Macron ile Şengal’i ziyaret edeceğim

Nadya Murad: Macron ile Şengal’i ziyaret edeceğim

Nobel Barış Ödül’ünü almak üzere ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Ezdi aktivist Nadya Murad, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile birlikte Şengal’i ziyaret edeceklerini açıkladı.

K24’e konuşan Nadya Murad, Macron’un kendisine Şengal’i birlikte ziyaret etmesi sözünü verdiğini söyledi.

3 bin Ezidi kadının akıbetinin halen belli olmadığını söyleyen Nadya Murad, aldığı Nobel Barış Ödülü ile Ezdi kadınları geri döndürmesinin ve viraneye dönen şehirleri imar etmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Nobel Barış Ödülü’nü almasının kendisi ve farklı eziyetlere maruz kalmış herkesi için büyük bir onur olduğunu kaydeden Nadya Murad, “Bu ödülü almak benim için büyük bir sorumluluk ama Ezdi bir Kürt kızı olarak mesajımı dünyaya ulaştırdığım için mutluyum. Ezidi kandınlar barış mesajlarını dünyaya ulaştırdı. 4 yıldır adalet için çalışıyorum. Şengal’de güven içerisinde yamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Irak ve Kürdistan Bölgesi hükümetlerinin Şengal halkının kendi gelecekleriyle ilgili kararı desteklemesi gerektiğini ifade eden Nadya Murad, “Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron benimle birlikte Şengal’i ziyaret edeceğine dair söz verdi. Yakın bir zamanda Sayın Macron’la birlikte Şengal’i ziyaret etmeyi bekliyorum” diye konuştu.

Kontrol Edin

”AK Parti seçimden sonra yollarını o isimle ayıracak”

Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, “AKP seçimden sonra hele de İstanbul’da seçimi kaybederse MHP …