Anasayfa / Kültür - Sanat / Ahmet Kaya’nın hayatı film oluyor

Ahmet Kaya’nın hayatı film oluyor

Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan filmin çekimlerine başlandı, film 16 Kasım 2019’da Türkiye’de vizyona girecek.

“AHMEDO İki Gözüm” adlı filminin çekimlerinin startı, Kaya’nın mezarının bulunduğu Fransa’nın başkenti Paris’te verildi.

Türkiye, Almanya ve İsviçre ortak yapımı olan “AHMEDO İki Gözüm” filminin yönetmenliğini Adnan Osman Şanaz ile Arafat Rüzgar yapıyor.

Usta sanatçı Ahmet Kaya’nın Malatya’da başlayan ve Paris’te son bulan hayatının konu edildiği filmde bir dönemine ışık tutuluyor.

Yapımcılığını 7’nci Sanat Sinema, Ökkeş Sevimli, Arafat Rüzgar ve Eşref Bukan’ın yaptığı filmde Ahmet Kaya’nın hayatına mal olan olaylar çarpıcı ve hafızalardan silinmeyecek sahnelerle izleyiciye sunulacak. ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek sorunun cevabı ‘AHMEDO İki Gözüm’ adlı filmde yer alacak.

AHMET KAYA’YI KİM CANLANDIRACAK?

Senaristliğini Gönül Aktürk’ün yaptığı, yerli ve yabancı yüzlerce oyuncunun rol alacağı “AHMEDO İki Gözüm” adlı filmde Ahmet Kaya rolünü kimin oynadığı sır gibi saklanıyor. Öyle ki filmin setinde fotoğraf çekilmesine izin verilmiyor.

Çekimleri Malatya, İstanbul ve Paris’te yapılacak olan film 16 Kasım 2019’da Türkiye ve 27 ayrı ülkede aynı anda vizyona girecek.

Kaynak: K24

Kontrol Edin

Eurovision’un galibi Hollanda oldu

Eurovision Şarkı Yarışması’nın galibi Duncan Laurence’ın seslendirdiği Arcade şarkısı ile Hollanda oldu. 64’üncü Eurovision Şarkı …