Anasayfa / Kültür - Sanat / Diyarbakır’da Picasso imzalı tablo ele geçirildi

Diyarbakır’da Picasso imzalı tablo ele geçirildi

Diyarbakır’da, İspanyol ressam ve heykeltıraş Pablo Picasso’ya ait olduğu iddia edilen ve üzerinde ‘Çıplak ve ka-til’ anlamına gelen ‘The naked & killer’ yazılı Irak Ulusal Müzesi mührü bulunan tablo ele geçirildi. Olayla ilgili 5 şüpheli gözaltına alındı.

Yenişehir ilçesinde ikamet eden 3 şüphelinin tarihi bir tabloyu satmak için alıcı aradığı bilgisi üzerine harekete geçildi.

Dün düzenlenen operasyonda, 3 şüphelinin tarihi tabloyu satmaya çalıştıkları sırada suçüstü yakalandı. Tablonun muhafaza altına alındığı, olayla ilgili 3’ü tabloyu satmaya çalışan toplam 5 şüphelinin gözaltına alındığı açıklandı.

Valilikten yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Şahısların üzerinde ve iş yerlerinde yapılan adli aramada, papirüs kağıdının üzerine resmedilmiş çıplak kadın ve erkek figürleri bulunan tablonun arkasında İngilizce olarak ‘çıplak katil, bu şaheser Picasso eseri olup bizim tarafımızdan gösterime sunulmuştur’ yazısı ve Irak Ulusal Müzesinin mührü bulunan, ön kısmında Picasso’ya ait olduğu değerlendirilen imzanın bulunduğu tablo ele geçirilmiştir.”

Kontrol Edin

Eurovision’un galibi Hollanda oldu

Eurovision Şarkı Yarışması’nın galibi Duncan Laurence’ın seslendirdiği Arcade şarkısı ile Hollanda oldu. 64’üncü Eurovision Şarkı …