Anasayfa / Kültür - Sanat / Koray Avcı’dan Kürdistan bayrağının indirilmesi iddialarına ilişkin açıklama

Koray Avcı’dan Kürdistan bayrağının indirilmesi iddialarına ilişkin açıklama

Kürdistan Bölgesi’nin Süleymaniye kentinde verdiği konserde asılı bulunan Kürdistan bayrağının kaldırılmasını istediği iddia edilen Koray Avcı bugün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada iddiaların asılsız olduğunu açıkladı.

ünlü Türk şarkıcı Koray Avcı’nın Kürdistan Bölgesinin ikinci büyük kenti olan Süleymaniye’de Hewari Şar Parkı’nda verdiği konserde, sahnenin üstünde bulunan Kürdistan bayrağınının indirilmesini istediği ve indirilmediği takdirde konser vermeyeceğini söylediği iddia edilmişti.

Basnews’in haberine göre, Süleymaniye kaymakamı Awat Muhammed Kürdistan bayrağının indirilme iddialarının doğru olmadığını ileri sürmüş, Hewari Şar Parkı’nın müdürü Rêbîn Şeyh Cemil ise konuya ilişkin bir açıklama yapmayacağını söylemişti.

Süleymaniye Kültür Genel Müdürü Babekir Dıreyi de Kürdistan bayrağının indirilmesi haberinin doğru olması durumunda, konseri düzenleyen şirket hakkında soruşturma başlatacaklarını açıklamıştı.

Koray Avcı’nın konserin verildiği sahnenin üstünde asılı bulunan Kürdistan bayrağını indirdiği iddiası Kürdistan Bölgesi’nde sosyal medyada gündem oldu. Birçok kişi bayrağının indirilmesini kınadı.

Bu haberler üzerine Koray Avcı bugün, Twitter hesabı üzerinden iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Avcı, bugün yayınladığı mesajda “Yeni uyandım! Haberleri okudum. Süleymaniye’de verdiğimiz konserlerin diğer konserlerden hiçbir farkı yoktu. Gittik, konserlerimizi planlandığı gibi yaptık, eğlendik, eğlendirdik ve döndük. Sosyal medyada çıkan haberler asılsızdır. Bu vesile ile Süleymaniye Romani Amfi Tiyatrosu’nu ve Grand Milleniu

m Otel’inin salonunu dolduran müzikseverlere teşekkür ederim… Sevgilerimle…” dedi.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …