Anasayfa / Ortadoğu / Ankara’dan Kürdistan Bölgesi’ne ziyaret

Ankara’dan Kürdistan Bölgesi’ne ziyaret

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Türkiye’nin Kürdistan ile ekonomik ve ticari ilişkilerini geliştirmek istediğini söyledi.

Kürdistan Güvenlik Konseyi Başkanı Mesrur Barzani, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal ve beraberindeki heyetle görüştü.

Bölgesel gelişmelerin yanı sıra, ikili ilişkiler ve Kürdistan’da yeni hükümetin kurulmasına yönelik çalışmalar ele alındı.

Kürdistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin her iki tarafın çıkarlarına hizmet edecek şekilde tüm alanlarda gelişmesini istediklerini söyleyen Mesrur Barzani, ikili ilişkilerin gelişmesinin barış ve istikrara hizmet etmesi gerektiğini belirtti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal da, Mesrur Barzani’ye yeni kurulacak hükümetteki başbakanlık görevinde başarılar dileyerek, Türkiye hükümetinin Kürdistan ile komşu ve Irak’ın diğer bölgelerine geçiş güzergahı olarak ekonomik ve ticari ilişkilerini geliştirmek istediğini kaydetti.

Türkiye’nin Kürdistan’da iş yapan şirketlerinin yanı sıra bölgedeki güvenlikle ilgili gelişmeler de masaya yatırıldı.

Kaynak: K24

Kontrol Edin

Peşmergeden IŞİD operasyonu

Peşmerge Güçleri’nin Kürdistan Bölgesi’nin Germiyan bölgesindeki Kifrî ilçesinde düzenlediği operasyonda 3 IŞİD üyesi ö-ldürüldü. BasNews’e …