Anasayfa / Ortadoğu / Bafıl Talabani: Kerkük Valiliğini yeniden alacağız

Bafıl Talabani: Kerkük Valiliğini yeniden alacağız

Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) eski Genel Sekreteri Celal Talabani’nin büyük oğlu Bafıl Talabani, “En kısa zamanda Kerkük Valiliği makamını geri alacağız” dedi.

Rûdaw’ın haberine göre Bafıl Talabani, Kerkük’un durumuyla iligli, “En kısa zamanda Kerkük Valilik makamını geri alacağız” dedi.

Bafıl Talabani, Bağdat’ta yeni hükümet kabinesinin kurulmasıyla ilgili olarak ise, “Kürtler birlik olursa herşeyi yapabilir” ifadelerini kullandı.

Talabani, Kerkük ile iligli bir soruya, “Tüm Kürdistani taraflar birleşmeli. Tüm siyasi birlik ve tek ses olarak Kerkük’te hep birlikte hem kendimizi savunmalıyız hem de haklarımızı geri almalıyız” yanıtını verdi.

Bafıl Talabani, Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu ifade ederek, “Meseleleri kişisel olarak algılamıyoruz (Irak Cumhurbaşkanı seçmi), Sayın Mesud Bey benim amcam gibidir. Sadece PDK ile değil tüm siyasi partilerle ilişkilerimiz çok iyi. Kürtler birlikte her şeyi yapabilir. Birlikte olmazsak başkaları fırsat bilip bize zarar verebilir” diye konuştu.

Kontrol Edin

Erdoğan, bakın hangi lider ile kıyaslanmak istemiyor

Gazeteci Fehmi Çalmuk, Hürses’te yayımlanan “Ümmet, Rahmet, Zahmet” başlıklı yazısında dikkat çekici bir anısını paylaştı. …