Anasayfa / Ortadoğu / Duhok ve Erbil’de PKK ile TSK arasında sıcak temas: Bir İHA düştü

Duhok ve Erbil’de PKK ile TSK arasında sıcak temas: Bir İHA düştü

Erbil’e bağlı Mergesor kasabası sınırında TSK ile PKK arasında yaşanan ça-tışmada bir sivilin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Rûdaw’ın haberine göre Pendro Köy Meclisi Başkanı Şahap Taha, “Lazim Ali Feko adlı 60 yaşında bir vatandaşımız geçimini sağlamak amacıyla alıç toplamaya gitmişti. Bulunduğu bölgede PKK ile Türk ordusu arasında ça-tışma çıktı. Bu esnada Türk sa-vaş uçaklarının bom-balaması sonucu hayatını kaybetti” dedi.

Olay hakkında Kürdistan Parlamentosu aracılığıyla Irak Parlamentosu’na şikayette bulunacaklarını belirten Taha, “Ayrıca Kürdistan Bölgesi Parlamentosu’ndan bu sorunu çözmelerini isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Soran Polis Müdürü Sadun Hawdiyani de, “Dün Mergesor kasabasına bağlı Büyük Şerwan nahiye sınırında PKK ile Türk ordusu arasında ça-tışma çıktı. Ça-tışma sırasında kaybolan bir sivilin bugün ce-nazesi bulundu” dedi.

Halkı uyaran Soran Polis Müdürü, sebebi ne olursa olsun, vatandaşların hiç bir şekilde ça-tışma ihtimali bulunan bölgelere gitmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Bugün de Duhok Vilayetine bağlı Amediye ilçesinin Sersing nahiyesinde yer alan Kadişe köyünde TSK’ye ait bir İnsansız Hava Aracı (İHA) düştü.

İHA’nın düşme sebebi henüz öğrenilemedi. Olaydan sonra TSK’ya ait sa-vaş uçakları bölgeyi bom-baladı.

Kaynak: Rûdaw

Kontrol Edin

ABD ile Demokratik Suriye Güçleri arasında kritik görüşme

Türkiye’yle ABD arasında Suriye’nin kuzeyi için varılan güvenli bölge anlaşması kapsamında, Rojavalı Kürtler ile ABD’li …