Anasayfa / Ortadoğu / İdlib’de Suriye ordusundan operasyon: TSK gözlem noktası isabet aldı

İdlib’de Suriye ordusundan operasyon: TSK gözlem noktası isabet aldı

Anadolu Ajansı, Suriye ordusunca, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi”nde a-teşkes gözlem misyonu için kurduğu noktanın yakınına sal-dırı düzenlendiğini duyurdu. Sal-dırıda gözlem noktasını çevreleyen koruma duvarı da isabet aldı.

Anadolu Ajansı’nın haberinde, İdlib’in güney, Hama’nın kuzeybatı kırsalında bulunan Zaviye bölgesinde kurduğu 10 numaralı gözlem noktasının yakınını top-çu sal-dırısıyla hedef aldığı belirtildi.

Haberde, sal-dırının ardından TSK’ya ait bir sa-vaş uçağı eşliğinde 3 helikopterin gözlem noktasına iniş yaptığı öğrenildi.

Sal-dırının “Lazkiye’nin doğusundaki dağ kümesinden ya da Hama kırsalındaki Kerim bölgesinden yapıldığı tahmin edildiği” de ifade edildi.

TSK’nın Astana anlaşmaları çerçevesinde “İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi”ndeki a-teşkesi korumak için kurduğu 12 adet gözlem noktası bulunuyor. Bu noktaların birkaç kilometre karşısında Suriye ordusu unsurları ve İran destekli yabancı gruplar konuşlu.

Kontrol Edin

ABD ile Demokratik Suriye Güçleri arasında kritik görüşme

Türkiye’yle ABD arasında Suriye’nin kuzeyi için varılan güvenli bölge anlaşması kapsamında, Rojavalı Kürtler ile ABD’li …