Anasayfa / Ortadoğu / Kerkük’te şort giyen 20 kişi gözaltına alındı

Kerkük’te şort giyen 20 kişi gözaltına alındı

Kerkük’te Ramazan ayı boyunca erkeklerin kapri ve şort tarzı giyesiler giymesi yasaklandı.

Güvenlik güçleri tarafından çıkarılan kararla kente şort giyen erkekler tespit edilmeleri yerde gözaltına alınacak.

Rûdaw’ın edindiği bilgilere göre şu ana kadar 20 kişi şort giydiği için emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı. Ayrıca karar kapsamında bir ay boyunca kentte motosiklet kullanımı yasaklandı.

Rûdaw’ın haberine göre Kerkük Polis Sözcüsü Tuğgeneral Avrasiyaw Kamil Wayis, toplumun geleneklerine aykırı oldukları gerekçesiyle vatandaşların şikâyetçi olduğunu belirterek, “Ortak Operasyon Güçleri tarafından çıkarılan bu uygulamalar Ramazan geceleri boyunca devam edecek. Toplumun geleneklerine karşı oldukları ve çirkin görüntü sergiledikleri gerekçesiyle çok sayıda vatandaş şort giyen gençlerden şikâyetçi oldu” dedi.

Tuğgeneral Kamil Wayis, “Kararın ardından şort giyen çok sayıda genç gözaltına alınarak mahkemelere sevk edildi. Duruşmanın ardından mahkeme gereken kararı verecek. Serbest bırakılmadan önce yasal prosedür uygulanarak bir daha tekrarlanmaması için taahhütname alınacak” İfadelerini kullandı.

Kerkük Polis Sözcüsü, karar kapsamında Ramazan aynı boyunca kurye motosikletleri dışında saat 19.00’dan 05.00’a arasında motosiklet kullanımının yasaklandığını söyledi.

Kaynak: Rûdaw

Kontrol Edin

El Nusra İdlib’in güneyinde Suriye ordusunu hedef aldı

Suriye resmi haber ajansı SANA’nın haberine göre Fetih el Şam’a bağlı birlikler İdlib’in güneyindeki hükümete …