Cuma , Nisan 19 2019
Anasayfa / Ortadoğu / MSD’den Hasan Ruhani’ye yanıt

MSD’den Hasan Ruhani’ye yanıt

Demokratik Suriye Meclisi (DSM) Eşbaşkanı Riyad Dirar, “İdlib’den sonraki hedef Fırat’ın doğusudur” diyerek Rojava’yı tehdit eden İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’ye yanıt verdi.

DSM Eşbaşkanı Riyad Dirar Ruhani’nin tehdidine karşılık “Tahran’da herhangi bir anlaşma çıkmadığı için Ruhani Fırat’ın doğusuna yönelik tehditte bulunuyor” dedi.

7 Eylül’de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin katılımıyla İran’da düzenlenen üçlü zirveden anlaşma çıkmadığını belirten Dirar, “Zirvede hem Türkiye hem Rusya’yı tatmin edecek bir seçenek bulunamadı ve bir uzlaşma çıkmadı” ifadelerini kullandı.

Bu tür tehditleri ciddiye almadıklarını belirten Dirar, İran’ın, tehditlerini uygulayacak durumda olmadığını bellirtti.

7 Eylül’de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin katılımıyla İran’ın başkenti Tahran’da İdlib zirvesi düzenlenmişti.

Zirvede konuşan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani “İdlib’den sonraki aşama Fırat’ın doğusudur” açıklamasında bulunmuştu.

Kontrol Edin

Cumhurbaşkanlığı’ndan güvenli bölge açıklaması

Seçim sonrası ilk kabine toplantısı Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanlığı …