Anasayfa / Ortadoğu / Netanyahu: Devam

Netanyahu: Devam

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği sal-dırılara ilişkin, “sal-dırılara devam” emri verdi.

 

İsrail ordusu, Filistinli gruplarca atılan roketlere karşılık, dünden bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’ne sal-dırılar düzenliyor.

 

Binyamin Netanyahu yaptığı açıklamada, “Bu sabah İsrail ordusuna Gazze’deki terör hedeflerine yönelik ağır sa-ldırılarına devam etmeleri emrini verdim” dedi.

 

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise, dün sabah saatlerinden bu yana Gazze’de Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ve İslami Cihad’a ait 220’den fazla hedefin vu-rulduğu belirtildi.

 

Açıklamada, sal-dırıların gece boyunca devam ettiği, sabah saatlerinde de bölgeye yönelik hava bo-mbardımanının sürdüğü ifade edildi.

 

Gazze’deki Filistinli grupların da İsrail tarafına dün sabahtan bu yana 430’den fazla roket attığı ifade edilen açıklamada, atılan roketlerin büyük bölümünün İsrail’e ait “Demir Kubbe” hava savunma sistemince im-ha edildiği belirtildi.

 

Ordu, zırhlı bir birliğin Gazze sınırına gönderdiği açıkladı.

 

“ABD, İsrail’e destek verdi”

 

İsrail ve Filistin arasındaki gerilime ilişkin de ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, “İsrail’in yanındayız” mesajı verdi.

 

Ortagus, şöyle dedi:

“ABD, Gazze’den Hamas ve Filistin İslami Cihad’ın İsrail’deki masum sivillere ve toplumlara yönelik devam eden yoğun roket atışını kınıyor. Şid-detin sorumlulularına derhal bu sal-dırganlığı durdurma çağrısında bulunuyoruz. İsrail’in yanındayız ve menfur sal-dırılara karşı kendini savunma hakkını tam destekliyoruz.”

Kontrol Edin

“TSK, Kürdistan Bölgesi sınırında ‘güvenli bölge’ kuruyor”

Askeri uzman Cemal Vanlı, TSK’nin Haftanin ve Sinaht’ta başlattığı “Pençe-3 Operasyonu ile bölgede kalıcı olmayı …