Cumartesi , Nisan 20 2019
Anasayfa / Ortadoğu / İran, idam edilen Panahi ve iki kuzenin cenazelerini ailelerine vermedi

İran, idam edilen Panahi ve iki kuzenin cenazelerini ailelerine vermedi

İran devletinin, önceki gün idam ettiği Zanyar Muradi, Luqman Muradi ve Ramin Hüseyin Panahi’nin ailelerini arayarak, cenazelerin ailelere teslim edilmeyeceği ve Tahran’da toprağa verileceğini ilettiği belirtildi.

Artı Gerçek’in aktardığına göre, İran rejimi tarafından 8 Eylül’de Kerac’ta bulunan Recaişar Cezaevi’nde 3 Kürt siyasi tutuklu Ramin Hüseyin Panahi, Zanyar Muradi ve Luqman Muradi asılarak idam edilmişti. Edinilen bilgilere göre, cenazeler bugün Tahran’da defnedilecek.

Zanyar’ın ailesinin verdiği bilgilere göre, İran rejimi Zanyar ve Luqman Muradi’nin ailelerini arayarak bugün çocuklarını defnedeceklerini ve kendilerini çağırdığını söyledi. Cenazelerin Tahran’da toprağa verileceği belirtildi.

Öte yandan İran rejimi cenazeleri ailelere vermeyeceklerini, yalnızca gömülme işlemleri sırasında kendilerinin de bulunmalarını istedikleri ifade etti.

İran rejimi yetkilileri ise Zanyar Muradi ve Luqman Muradi’nin Beheşti Zehra mezarlığında Tahran’da toprağa verileceğini açıkladı.

Ramin Hüseyin Panahi’nin kardeşi Emced de kardeşinin cenazesi hakkında, “Tahran’a gitme imkanımız şuanda yok. Daha başından Ramin’in cenazesini bize vermeyeceklerini söylemişlerdi” dedi.

Kontrol Edin

Silopi kayyumunun icraatları belediye binasına asıldı: Bakın neler var

Şırnak’ın Silopi Belediyesi’ni 73,1’lik oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eşbaşkanları Süleyman Şavluk ve …