Anasayfa / Politika / Abdullah Öcalan’dan açlık grevlerine ilişkin açıklama

Abdullah Öcalan’dan açlık grevlerine ilişkin açıklama

Asrın Hukuk Bürosu yaptığı yazılı açıklama ile İmralı F Tipi Kapalı Ce-zaevi’nde bulunan müvekkilleri Abdullah Öcalan ile 2 Mayıs Perşembe günü görüşme gerçekleştirdiklerini duyurdu. Görüşme sonrası Taksim Hill Otel’de avukatlar basın açıklaması yapıyor. Avukatların konuşmasında satır başları şöyle:

“2 Mayıs tarihinde Abdullah Öcalan ile avukat görüşmemize dair. 2 avukat arkadaşımızın görüşme talebi gerçekleştirdi. Bu görüşmede sayın Öcalan ve 3 müvekkilimizin imzası ile bir metin açıklayacağız. İmralı F Tipi’nde bulunan sayın Abdullah Öcalan ile görüşme gerçekleştirdik.

Görüşme başvurusuna sadece 2 avukata izin verilmiş. Görüşme belgeye izin verilmemiştir. 8 yıla yakın bir süre Öcalan ile görüşmemiz, hukuki güvenliğin sağlanması konusunda bizi kaygılandırmaktadır. Periyodik olarak görüşmenin devam edip etmeyeceğini bilmiyoruz. Tecrit koşullarına rağmen, yasal haklarının bir an önce tesisi için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sayın Öcalan’ın duyuru niteliğindeki belge şu şekildedir:

Bu metin ne bir müzakere ne de mutabakat metnidir. Duyuru metnidir. Demokratik müzakere yöntemine şid-detle ihtiyaç vardır.

ÖCALAN’IN MESAJLARI:

Ce-zaevleri içindeki ve dışındaki direnişlere saygı duymakla birlikte sağlıklarını te-hlikeye atacak ve ö-lümle sonuçlanacak noktaya taşımamalarını önemle belirtiyorum.

Kaynak:Birgün Gazetesi

Kontrol Edin

HDP’li Ermeni vekilden AK Partili Ermeni vekile çok konuşulacak cevap

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Akşam yazarı Markar Esayan’ın “İki HDP’li milletvekili Güney Amerika turuna …