Anasayfa / Politika / Açlık grevindeki eylemcilerden son dakika açıklaması

Açlık grevindeki eylemcilerden son dakika açıklaması

Abdullah Öcalan: Başta açlık grevi ve öl-üm orucuna kendini yatırmış arkadaşlar olmak üzere iki avukatımın yapacağı geniş açıklamalar ışığında eyleminizin sona ermesini bekliyorum açıklaması yapmıştı.

Abdullah Öcalan’ın mesajı şöyleydi:

“Değerli yoldaşlar,

Başta açlık grevi ve ö-lüm orucuna kendini yatırmış arkadaşlar olmak üzere iki avukatımın yapacağı geniş açıklamalar ışığında eyleminizin sona ermesini bekliyorum. Bana ilişkin maksadınızın hasıl olduğunu da rahatlıkla belirtip hepinize en derin sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Asıl bundan sonrasında da bana yeterli yoğunluk ve iradeyle eşlik etmenizi de özenle belirtiyor ve umuyorum.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın “Eyleminizin sona ermesini bekliyorum” çağrısından sonra tutuklular, açlık grevi ve ö-lüm orucu eylemlerini sonlandırdıklarını duyurdu.

Avukatlarıyla 22 Mayıs’ta İmralı’da görüşen PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın “Açlık grevi ve ö-lüm oruçları amacına ulaştı, eylemlerin sonlandırılmasını bekliyorum” çağrısından sonra tutuklulardan açıklama geldi.

PKK ve PAJK’lı tutuklular adına Deniz Kaya tarafından yapılan açıklamada, “Önder Apo’nun çağrısı doğrultusunda süresiz dönüşümsüz açlık grevi ve ö-lüm orucu eylemlerimizi sonlandırıyoruz” denildi.

Kontrol Edin

Şırnak’ta PKK ile TSK arasında sıcak temas

Şırnak’ın Silopi ilçesinde askerlerle PKK’liler arasında çıkan ça-tışmada 1 asker hayatını kaybetti, 2’si ağır 3 …