Anasayfa / Politika / AK Parti bu taktikle seçimi kazanmayı hedefliyor

AK Parti bu taktikle seçimi kazanmayı hedefliyor

23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi için Parti’de hazırlıklar başladı.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre AK Parti stratejisini 31 Mart’ta sandığa gitmeyen 1 milyon 700 bin seçmeni tek tek ziyaret etmek ve sandığa gitmesi için ikna için kurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kurmaylarına ‘İstanbul için seferberlik’ ilan edilmesi talimatını verdiği belirtilen haberde, AK Parti ’de yapılan ilk değerlendirmelerde kampanyanın ‘Türkiye İttifakı’ söylemi üzerine kurulması ve 31 Mart’ta sandığa gitmeyen seçmen üzerinde çalışma yapılması görüşünün öne çıktığı kaydediliyor.

Haberde, 31 Mart mahalli seçimlerinde oy kullanan seçmenler üzerinde yapılan analizlerde, İstanbul’da seçmenin yüzde 26’sının Kürt olduğu, bu oranın yarısını oluşturan ‘Muhafazakâr Kürtlerin’ seçimlerde AK Parti ’yi tercih ettiği öne sürülüyor.

AK Parti ’nin, yenilenecek seçimlerde Kürt seçmenin desteğinin artırılması için de yeni bir yol haritası belirlemesinin beklendiği ifade edilirken “Bu kapsamda, AK Parti’de İstanbul seçimlerinde kullanılacak söylemin ‘daha kucaklayıcı’ olacağı ifade ediliyor” deniyor.

Plana göre AK Parti ‘de, bütün milletvekilleri İstanbul’daki seçim kampanyasında görev alması için program yapacak. Milletvekilleri nöbet sistemine göre İstanbul’da seçim çalışması yapacak. Bu sebeple 31 Mart Mahallî Seçimleri nedeniyle çalışmalarına iki ay ara veren TBMM’nin haziran başından itibaren yeniden tatile girmesinin beklendiği söyleniyor.

Kontrol Edin

CHP yönetimine kayyım atandı

Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi, partinin il yönetimine 45 günlük süreçte yapılacak olağanüstü kongreye kadar …