Anasayfa / Politika / AK Parti Ekrem İmamoğlu’na bu teklifi götürecek

AK Parti Ekrem İmamoğlu’na bu teklifi götürecek

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu davet etti, AK Parti adayı Binali Yıldırım, “sadece İstanbul’u konuşacağız” şartıyla kabul etti… Bahsettiğimiz İstanbul’da kıyasıya bir yarış içinde olan iki adayın birlikte bir televizyon programında tartışma olasılığı. Birlikte ekrana çıkma yönünde iki adaydan da gelen açıklamalar olumlu ama henüz adım atılmış değil.

AK Parti kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre bir yayın söz konusu olursa en doğru adres diğer kanalları da küstürmemek için TRT olacak. Ancak AK Parti henüz böyle bir programın sonucunun olumlu mu olumsuz mu olacağını analiz ediyor. Eğer kampanyaya olumlu katkı vereceği düşünülürse yer ve zaman için CHP adayına teklif götürülecek.

CHP kaynaklarından edindiğimiz bilgiye göre düne kadar ortak programla ilgili Yıldırım cephesinden gelen bir davet olmadı. İmamoğlu cephesi ise programa hazır ancak, Yıldırım’ın bunu kabul etmeyeceği görüşü hakim. İmamoğlu’nun yakın çalışma ekibinden bir siyasetçi, “Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım eğer ortak yayına çıkarsa, İstanbul seçimi 23 Haziran’da değil o programın yayınlandığı gece sonuçlanmış olur. Bu nedenle davetimizi kabul etme ihtimali görmüyorum” dedi. Bakalım seçime kalan 20 günde bir değişiklik olacak mı?

Kontrol Edin

Datça’da kayyım protestosu: 21 kişi gözaltına alındı

Datça’da, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasını protesto etmek …