Anasayfa / Politika / AK Parti kurucularından AK Parti’ye çağrı: Hukuka uyun

AK Parti kurucularından AK Parti’ye çağrı: Hukuka uyun

İstanbul başta olmak üzere birçok kentte seçim sonuçlarına dair AK Parti’den gelen itirazlar nedeniyle sayım ve sonuçlara dair tartışmalar devam ederken, eski AKP kurucularının da aralarında bulunduğu bir grup siyasetçiden siyaseti ısıtacak bir hamle kararı alındı.

Artı Gerçek’in edindiği bilgilere göre; aralarında AK Parti kurucularından Kemal Albayrak’ın da bulunduğu eski AK Partililerin sonuçlara dair AK Parti’nin tavrını eleştirmek ve sonuçlar için “hukuka uygun davranılması” çağrısı yapma kararı aldı.

Çağrının özellikle İstanbul sonuçlarıyla ilgili olduğu ve CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasına rağmen süren itiraz süreciyle birlikte seçimlere gölge düşmesi nedeniyle böylesi bir karar alındığı öğrenildi.

Çağrıda Türkiye siyasetinin içerisinden geçtiği sürece ilişkin değerlendirmelerin de yapılacağı öğrenilirken, sandıktan çıkan sonuçlarla toplum tarafından verilen mesaja da dikkat çekileceği belirtiliyor.

Açıklamanın yer ve saatine ilişkin bir bilgi edinilemezken, Albayrak’ın yanı sıra Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı ve kimi AK Parti eski kurucularının da olduğu bir grup siyasetçi tarafından yapılacağı öğrenildi.

KEMAL ALBAYRAK KİMDİR

AK Parti kurucuları arasında yer alan ve daha sonra Numan Kurtulmuş ile HAS Partinin kurucuları arasına giren Kemal Albayrak, HAS Parti ile AK Parti birleşmesinden sonra yeniden AK Parti’ye döndü. Kırıkkale Eski Milletvekili de olan Albayrak, 2014 yerel seçimlerinde de AK Parti’den belediye başkan aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

Kaynak: Artı Gerçek

Kontrol Edin

Datça’da kayyım protestosu: 21 kişi gözaltına alındı

Datça’da, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasını protesto etmek …