Anasayfa / Politika / AK Parti sözcüsü Çelik: CHP, YSK’ya talimat vermeye çalışıyor

AK Parti sözcüsü Çelik: CHP, YSK’ya talimat vermeye çalışıyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin yargıyı teh-dit eden açıklamalar yaptığını savundu.

Partisinin merkez yürütme kurulu (MYK) toplantısının ardından konuşan Çelik, kendilerinin YSK’ya bas-kı yaptığı ve süreci yönlendirmeye çalıştığının iddia edildiğini ifade etti.

Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak “Bir kere hakim ve savcıların onuruyla oynayan kişinin yasama sistemi içerisinde söz söyleme hakkının kalmadığını ifade etmek isteriz” diye konuştu.

Kararların eleştirilebileceğini ancak hakim ve savcılara “Kö-leler” denemeyeceğini vurgulayan AK Partili sözcü, “CHP YSK’ya talimat vermeye kalkıyor, YSK’yı teh-dit etmeye kalkıyor” dedi.

Çelik, “Demokrasi nehri hukuk yatağının üzerinden akar. Sürecin patronu hukuktur, YSK’dır” ifadelerini kullandı.

AK Parti, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı İstanbul seçimini, usulsüzlükler olduğu iddiasıyla yeniletmek için YSK’ya başvurmuştu.

ABD’ye tepki

Çelik, ABD’nin Müslüman Kardeşler’i terör örgütü ilan edebileceğinin açıklanmasına dair de şu yorumu yaptı: “Avrupa’da ve Amerika’daki İslam düş-manlığını artıracağı gibi diğer yerlerdeki aşırı sağcıların elini güçlendirecek, İslam düş-manlarının elini güçlendirecek birtakım sonuçlar doğuracaktır. Ortadoğu’daki demokratikleşme taleplerine karşı büyük bir darbe vuracaktır.”

Kontrol Edin

Fırat’ın doğusunda Türkiye ile ABD’den ilk ortak helikopter uçuşu

Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve Amerikalı komutanların katıldığı ilk ortak …