Anasayfa / Politika / AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Malatya açıklaması: Polemiğe girmeyeceğiz

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Malatya açıklaması: Polemiğe girmeyeceğiz

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Malatya’da yaşanan olayda iki Saadet Partisi üyesinin hayatını kaybetmesine ilişkin, ‘Partiler arasındaki bir hu-sumet gibi sorumsuzluktan kaçınmak gerekir. Polemiğe girmeyeceğiz’ dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Malatya’da AK Partili adayın yeğeni olduğu belirtilen kişi tarafından iki Saadet Partisi üyesinin ö-ldürülmesine ilişkin konuştu.

“Olay olduğu andan itibaren İçişleri Bakanımız yakın biçimde olayla ilgileniyor. Aynı şekilde Adalet Bakanımız. Cumhurbaşkanımız bundan büyük bir üzüntü duydu. Hepimizin için büyük üzüntü kaynağı” diyen Çelik, “Şimdi emniyet ve savcılık ortak bir çalışmayla bu işin sorumlularının açığa çıkarılması için bir çalışma yürütülecek. Sorumlu olan kimse mutlaka ce-zalandırılacaktır” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin her yerindeki vatandaşlarımız lütfen ça-tışma çıkaracak, kav-ga ve benzeri olaylara sebebiyet verecek olaylardan uzak duralım. Bugüne daha fazla acı karışsın istemiyoruz” diyen Çelik sözlerine şöyle devam etti:

“Eğer herhangi bir mesele varsa ilgili görevlileri çağırarak olaya müdahale etmelidirler. Üzüntümüz büyüktür. Biz bu meselede bu polemiğe girmek istemeyiz. Mekanları cennet olsun. O açıklamada da partiler arası mesele gibi duruyor. Bundan uzak durmak gerekir. Partiler arasındaki bir husumet gibi sorumsuzluktan kaçınmak gerekir. Bu polemiğe girmeyeceğiz. Saadet Partisi camiasına ve ailelerine baş sağlığı diliyoruz.”

Kontrol Edin

Fırat’ın doğusunda Türkiye ile ABD’den ilk ortak helikopter uçuşu

Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve Amerikalı komutanların katıldığı ilk ortak …