Anasayfa / Politika / AK Parti’den ihraç kararı

AK Parti’den ihraç kararı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na dün bir asker ce-nazesinde yum-ruk atan Osman Sarıgün’ün parti üyesi olduğunu doğruladı ve ihraç edileceğini açıkladı. Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sn Kılıçdaroğlu’na sal-dıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ün Kesin İhraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu dün, Hakkari’deki çatışmada hayatını kaybeden sözleşmeli er Yener Kırıkçı’nın Ankara’nın Çubuk ilçesinin Akkuzulu köyünde düzenlenen ce-nazesine katıldı. Ancak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da hazır bulunduğu ce-naze boyunca ‘protesto edilen’ CHP lideri, ce-naze namazı sonrasında tekmeli ve yum-ruklu sal-dırıya uğradı. Kılıçdaroğlu’nun makam aracı ile alandan çıkarılma girişimi sonuç vermedi; birçok kişi araca taş attı. Kılıçdaroğlu köyde ‘güvenli’ bir eve götürüldü ve buradan çıkabilmesi bir buçuk saat sürdü.

Saldırı sırasında CHP liderine yumruk atarken görüntülenen Osman Sarıgün’ün AK Parti üyesi olduğu ortaya çıkmıştı.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …