Anasayfa / Politika / AK Partili belediye, Ülkü Ocakları başkanlarını temizlikçi yaptı

AK Partili belediye, Ülkü Ocakları başkanlarını temizlikçi yaptı

31 Mart’ta MHP’den AK Parti’ye geçen Kastamonu’nun Bozkurt ve İnebolu ilçelerinin AK Partili belediye başkanları, belediyede çalışan Ülkü Ocakları ilçe başkanlarını çöp görevlisi yaptı. Duruma tepki gösteren MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, “Bizim asabımızı boz-mayın. Beni böyle konuşmak zorunda bırakmayın. Bizim dalımızı kı-ranın, ağacını kökünden söker atarız. Haberiniz olsun” dedi.

Kastamonu’nun Bozkurt ve İnebolu Belediyesi 31 Mart’taki seçimlerden MHP’den AK Parti’ye geçmişti. Her iki ilçede de belediyede çalışan Ülkü Ocakları ilçe başkanları, AK Partili belediye başkanları tarafından çöp görevlisi yapıldı. MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın bu duruma sert tepki göstererek, “Bizim asabımızı bozmayın” dedi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın ise, AK Partili belediye başkanlarına sert tepki göstererek, “Bozkurt ve İnebolu Belediye Başkanlarını uyarmak istiyorum. Sadece iki isim söyleyeceğim. Ocak başkanlarımızı çöp toplamaya verdiler. Bakın bunun bizde farklı bir anlamı var. Cumhur İttifakı diyoruz hatır onun hatırı, bizim asabımızı bozmayın. Ben sizi uyardım, beni böyle konuşmak zorunda bırakmayın. Tamam, yerini değiştirebilirsin ama ocak başkanımızı çöpe veremezsin. Bu hatadan dönün. Gerekirse bunu Ankara’ya taşırım. Bakın bunun karşılığında vereceğimiz cevap çok ağır olur kaldıramazsınız. Son bir şey söyleyeceğim bu konuda, dalımızı kı-ranın ağacını kökünden söker atarız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

Kontrol Edin

Arınç, Babacan ve Davutoğlu’nun iktidarına bakın yüzde kaç ihtimal verdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, AK Parti’nin 18. kuruluş yıl dönümünde 11. Cumhurbaşkanı …