Anasayfa / Politika / AK Partili Canikli, Rabia Naz’ın babasına dava açtı

AK Partili Canikli, Rabia Naz’ın babasına dava açtı

Şaban Vatan’ın, 11 yaşındaki kızı Rabia Naz Vatan’ın ö-lümünü örtbas etmekle su-çladığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, sosyal medya hesabından Şaban Vatan hakkında dava açtığını duyurdu. Canikli, baba Şaban Vatan’ın kendisine iftira attığını iddia etti. Baba hakkında dava açan Canikli, ​”Bu vesileyle Rabia Naz Vatan’ın ö-lümüyle ilgili iddiaların bir an önce açıklığa kavuşturulması ve adaletin yerini bulmasını içtenlikle temenni ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, kızı Rabia Naz Vatan’ın ö-ldürülmesi olayıyla ilgili araştırmalarda bulunan ve hakkında soruşturma açılan baba Şaban Vatan’la ilgili açıklamalarda bulundu.

Canikli, Twitter hesabı üzerinden şu mesajları paylaştı:

“Rabia Naz Vatan’ın ö-lümüyle ilgili olarak baba Şaban Vatan, şahsımı olayı örtbas etmekle suçlamıştı. Bunun ardından, sosyal medya hesabımdan olayın örtbas edilmesi veya yönlendirilmesi iddialarına ilişkin olarak olarak; hiç bir ilişkimin bulunmadığını, olayın tüm gerçekliği ile bir an önce ortaya çıkartılması gerektiğini, eğer soruşturma sürecinde herhangi bir müdahelem olduğu iddiası var ise bununla ilgili olarak hakkımda savcılığa su-ç duyurusu yapılması gerektiğini ve gerçeğin ortaya çıkması için gerekirse dokunulmazlığımın dahi kaldırılabileceğini açıkladım.

Bunun yanında, İçişleri ve Adalet Bakanlarımızı arayarak; konuyla ilgili tüm iddiaların kapsamlı olarak acılı babanın iddia ve şüphelerini de giderecek şekilde yeniden araştırılması ve soruşturulmasını, gerçek ne ise bir an önce ortaya çıkartılmasını talep ettim. HSK, daha önce yapılan soruşturmanın usulüne uygun yapılıp yapılmadığını belirlemek için müfettişler görevlendirdi. Ayrıca soruşturma yeni baştan başlatıldı.

​İçişleri Başkanlığı da olayla ilgili olarak yeniden inceleme başlattı. Ayrıca, tarafsız sivil inisiyatifler olayın aydınlatılması için çalışma başlattı.

​Ben de Rabia Naz Vatan’ın ö-lümünün araştırılması için TBMM’nde grubu bulunan tüm siyasi partilerin katılımıyla oluşturulacak Meclis Araştırma Komisyonu kurulması ve olayın bütün yönleriyle TBMM tarafından da incelenmesini talep eden araştırma önergesi verdim. ​Bütün bunlara rağmen baba Şaban Vatan, şahsımla ilgili olarak sosyal medya üzerinden ha-karet ve if-tiralarına devam etti.

​Uzun bir süre babanın acılı olduğu ve acısından dolayı bu tür davranışları sergilediğini düşünerek dava açmadım. Hatta ilk etapta açtığım davayı da geri çektim. ​Ancak, devam eden ve dayanılmaz boyutlara ulaşan if-tira ve ha-karetlerine karşı hukuki yola başvurmak ve bunlarla ilgili olarak dava açmak benim için zaruri hale gelmiştir.

​Baba Şaban Vatan daha da ileri giderek T.C kimlik numaramı sosyal medya hesabından ifşa etmiştir. Dava açtığım ha-karet ve if-tiralarla ilgili baba Şaban Vatan’ın mesajlarının çok küçük bir bölümünü örnek olarak bu açıklamaya ekliyorum.

​Açtığım davalar, sadece ha-karet ve if-tiralarla ilgilidir. Rabia Naz Vatan’ın ö-lümüyle ilgili olarak babanın yaptığı paylaşım ve iddiaların engellenmesine yönelik değildir.

​Acılı baba olmak, olayla ilgili hiç bir şekilde dahli olmayan şahsıma her gün ha-karet ve if-tiralarda bulunmanın bir gerekçesi olamaz.

​Bu vesileyle Rabia Naz Vatan’ın ö-lümüyle ilgili iddiaların bir an önce açıklığa kavuşturulması ve adaletin yerini bulmasını içtenlikle temenni ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kontrol Edin

Davutoğlu Erdoğan’a meydan okudu

Kuracağı söylenen yeni parti hakkında ilk kez konuşan Davutoğlu, ‘Bu yol siyaseti eşine, dostuna garanti …