Anasayfa / Politika / AK Partili Temurci: Kahrolduk

AK Partili Temurci: Kahrolduk

Eski AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını almasını ardından açıklama yaptı. Temurci, “İstanbul’da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak Ak Partimizi bir dava hareketi olarak gören bizleri kahretmiştir” dedi.

AK Parti’nin eski İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralmasının ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

İstanbul’un AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “doğduğu” şehir olduğu belirten Selim Temurci, “Sevdamız dediğimiz bu şehri çeyrek asır sonra kaybediyor olduğumuzu düşünmek dahi içimizi acıtıyor. Daha da önemlisi; İstanbul’da süreci yönetememek, toplum nezdinde ahlaken-vicdanen seçimi kaybetmiş olmak Ak Partimizi bir dava hareketi olarak gören bizleri kahretmiştir” ifadelerini kullandı.

“Yiğit, düştüğü yerden kalkmasını bilendir” diyen Temurci, şöyle devam etti:

“Partimizin kurucu ilkelerine sarılıp, kardeşçe kucaklaşmayı becerebilirsek yeni bir dönemi hep birlikte başlatabiliriz. Şimdi Milletin Partisi Ak Partimize ve bizlere yakışan; mazbatayı alanı şimdilik kutlamak, hukuk devleti prensipleri çerçevesinde YSK’ya yapılan itirazlarımızın neticesini beklemektir. Unutmayalım; demokrasi ve hukuk var oldukça, kazanan her daim milletimiz olacaktır.”

 

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …