Anasayfa / Politika / “AKP-MHP bloğunda çatlak var: Erdoğan, Bahçeli karşısında daha zayıf”

“AKP-MHP bloğunda çatlak var: Erdoğan, Bahçeli karşısında daha zayıf”

Gazeteci Kemal Can, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sal-dıran kişinin serbest bırakılması üzerine AK Parti ve MHP’den gelen açıklamaları T24’ten Hakan Aksay’a yorumladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saldırıyı “gaz sıkışması” olarak değerlendirmesine değinen Kemal Can, “31 Mart seçimlerinde ‘beka’ söyleminin yenilgisine karşı ortaya çıkan bir durum. Ortada bir ‘gaz sıkışması’ yok, gaz verme var” dedi.

Kılıçdaroğlu’na yönelik sal-dırı sonrası MHP ve AK Parti kanadından gelen açıklamaları da yorumlayan Kemal Can, “Bahçeli’nin ittifaktaki belirleyicilik tazyiki artıyor. Aralarındaki kriz bitmeyecek. Erdoğan’ın zayıflığını daha çıplak görüyoruz” açıklamasında bulundu. Kemal Can, AK Parti-MHP bloğunda ‘çatlak’ olduğunu ifade etti.

YSK’nın beklenen İstanbul kararını da değerlendiren Kemal Can, “Kararın uzaması iktidarın bu süreçteki zarar tablosunu arttırdı. Seçimin yenilenmesi halinde iktidarın 7 Haziran-1 Kasım arasındaki rahatlığı yok” ifadelerini kullandı.

Kaynak: T24

Kontrol Edin

Datça’da kayyım protestosu: 21 kişi gözaltına alındı

Datça’da, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasını protesto etmek …