Anasayfa / Politika / Ali Babacan’dan on gün sonrası için yeni bir hamle

Ali Babacan’dan on gün sonrası için yeni bir hamle

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yeni bir parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğü ve 10 gün içerisinde AK Parti üyeliğinden ayrılacağını açıklayacağı iddia edildi.

Anadolu Ajansı eski Müdürü Kemal Öztürk, bugün katıldığı Medyascope yayınında, Ruşen Çakır’ın sorularını cevapladı. Öztürk, Ali Babacan’ın randevu isteyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a görüştüğünü ve partiden ayrılacağını kendisine söylediğini anlattı.

Bunun AK Parti’yi doğrudan etkileyecek bir çıkış olduğunu ifade eden Öztürk, şunları söyledi: “Sanıyorum bir hafta ya da 10 gün içerisinde Sayın Ali Babacan AKP’den ayrıldığını duyuracak. 10 gün önce, doğruluğunu kaynaklarımdan teyit ettim ama yine de ihtiyatlı konuşmuş olayım. Sayın Cumhurbaşkanımızla Sayın Babacan’ın bir görüşmesi oldu, bunun talebinin Sayın Babacan’dan geldiğini ve Sayın Babacan da partiden, kurucu olarak da parti üyeliğinden ayrılacağını bir şekilde ifade etmiş.

Bu zaten bilinen bir şeydi ama bu somutlaşmış bir diyalogla da bizzat kendisi tarafından iletilmiş oldu. Bu ciddi bir hamledir, ciddi bir çıkıştır. AK Parti’yi de çok doğrudan etkileyecek bir çıkıştır. Sayın Gül, Sayın Babacan’la beraber nasıl bir parti kuracaklar, sanırım merkez sağa oturan bir partiden bahsediyorlar.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …