Anasayfa / Politika / Alparslan Kuytul’un iki küçük kızına bakın niçin dava açıldı

Alparslan Kuytul’un iki küçük kızına bakın niçin dava açıldı

Babalarının serbest bırakılması için yapılan yürüyüşe katılan 2003 ve 2004 doğumlu kızlar, ‘su-ça sürüklenen çocuk’ iddiasıyla dava konusu edildi.

Adana’da, tu-tuklanan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Genel Başkanı Alparslan Kuytul’un serbest bırakılması için yapılan yürüyüşe katılan iki kızı hakkında da dava açıldı. Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, Twitter hesabından dava bilgilerini paylaştı.

Semra Kuytul, 2003 ve 2004 doğumlu olan kızlarının “su-ça sürüklenen çocuk” olarak tanımlandığını belirterek, tepkisini şöyle gösterdi:“Bu kadarına da artık pes diyorum! Boyunlarında özgürlük figürlü atkılarla benim yanımda yürüyen çocuklarıma da dava açıldı. Bununla topluma ‘Haksızlığa uğrayan baban da olsa, haklı mücadele veren annen de olsa yanında olmayacaksın’ algısı vermek isteyenleri şid-detle kınıyorum.

Evrakta yazdığı gibi ben çocuklarımı herhangi bir su-ça (!) sürüklemedim aksine onlara onurlu duruş, hakka sahip çıkış örneği gösterdim, cesareti öğrettim. Bu süreçte her zaman yanımda olan, yaşlarına bakmadan bana destek ve moral veren çocuklarımla gurur duyuyorum. Neyseki böylesi çarpık algılara kapalı bir aileyiz, hatta arkadaşlarımız olarak bu konuda algılarımız kapalı çok şükür. Biz haklıyız ve hakkın daima yanındayız. Ama toplumu böylesi şahsiyet-siz hale getirmeye maşa olan kurumlara da yazıklar olsun diyorum.”

 

İşte bir hukuk garabeti daha.. İşte memleketin bas-kıcılıkta geldiği nokta.. Ama yanı sıra bir dik duruş ve mücadele öyküsü..
Atkılı yürüyüşler konusunda benim hakkımda 10 dava açılmıştı şimdi çocuklarım da; BU DAVADA arkadaşım oldu. Ailecek mahkemelik olduk!

a

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …