Anasayfa / Politika / Altaylı: İmamoğlu’na bu faktörler seçimi kaybettirir

Altaylı: İmamoğlu’na bu faktörler seçimi kaybettirir

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 31 Mart’ta İBB Başkanı seçilen ancak YSK kararıyla mazbatası geri alınan Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’daki seçimi kaybetmesine neden olabilecek faktörleri sıraladı, “Bu faktörlerin AK Parti ile uzak yakın alakası yok” ifadesini kullandı.

YSK’nın iptal kararının ardından İBB başkanlığı seçimleri 23 Haziran’da yenilenecek. Habertürk yazarı Fatih Altaylı, CHP’li Ekrem İmamoğlu’na seçimi kaybettirecek bazı faktörler olduğunu söyledi.
“Bu faktörlerin AK Parti ile uzak yakın alakası yok” diyen Altaylı ‘İmamoğlu’na kim kaybettirir!’ başlıklı yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Ekrem İmamoğlu, tekrarlanacak seçimde nasıl kaybedebilir, madde madde yazayım:

  • En önemli madde bu. Kaybederse bundan kaybeder Ekrem İmamoğlu. Yılmaz Özdil gibi bazı yazarlar ‘İmamoğlu kazanacak, arkasından erken genel seçim gelecek. 2020’ye kalmadan Erdoğan gidecek’ diye birkaç yazı daha yazarsa İmamoğlu kaybeder.
  • Bazı CHP’liler ve veya kendini muhalif olarak konumlayan kimileri İmamoğlu’nun yumuşak ve birleştirici dili yerine geçmişten gelen ayrıştırıcı dili kullanırlarsa, toplumda bir rövanş hissi yaratırlarsa İmamoğlu kaybeder.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …