Anasayfa / Politika / Bahçeli’den beklenen açıklama: İstanbul’dan aday çıkartmayacağız

Bahçeli’den beklenen açıklama: İstanbul’dan aday çıkartmayacağız

Siyasal gelişmeleri değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak “MHP, İstanbul’da bir aday çıkartarak, kendi kendini kandırarak, Türk siyasetinde varlığını devam ettiremez” dedi.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre Bahçeli, “Yerel seçimlere ilişkin olarak aday çıkaracağımız yer olur, çıkarmayacağımız yer olur” dedi.

“İstanbul’da aday çıkarttık. Samimi konuşuyorum, İstanbul’da çıkarttığımız adayların geçmişte ne kadar oy aldıkları belli” ifadesini kullanan Bahçeli, sözlerine “Aday çıkartıp, belediye başkanlığını kazanamayacağınız yerde bir aday çıkarıp, ‘Bizim de adayımız var’ demenin bir manası var mı?” diye devam etti.

Bahçeli, “MHP, İstanbul’da bir aday çıkartarak, kendi kendini kandırarak, Türk siyasetinde varlığını devam ettiremez. Çünkü aday çıkardığınız vakit kazanabilecek oran bizim için geçerli” ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli, Katar tarafından Cumhurbaşkanlığı’na hediye edildiği iddia edilen uçak hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti devleti hediye ve hibe kabul etmez. İhtiyaç varsa satın alınmalı. Recep Tayyip Erdoğan’ın da kabul etmemesi gerekir” diye konuştu.

Bahçeli, AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “CHP, İş Bankası hisselerinin yüzde 28’inin sahibi durumunda. Atatürk’ün bu tür bir varlığı herhangi bir siyasi partinin etiketi altına giremez. Girse girse hazineye girer” açıklamasıyla ilgili olarak da konuştu. Hisselerin ‘millete verilmesi’ gerektiğini söyleyen Bahçeli, “CHP’den izin almalarına gerek yok, değişik yöntemlerle yapılabilir” ifadesini kullandı.

Kontrol Edin

Erbil’deki saldırıda hayatını kaybeden Türk diplomatın kimliği belli oldu

Başkent Erbil’de bir restorana düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybeden diplomatın Türkiye’nin Erbil Başkonsolosluğu’nda görevli Osman …