Anasayfa / Politika / Bakan Berat Albayrak o şok isme teşekkür etti

Bakan Berat Albayrak o şok isme teşekkür etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, ‘FETÖ üyeliği’ su-çundan hüküm giyen işadamına teşekkür mektubu gönderdiği ortaya çıktı.

Adana merkezli Sunar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Nuri Çomu, ‘FETÖ’nün Adana yapılanması’ ile ilgili açılan davada 90 sanık arasında yer almış ve örgüt üyeliğinden beş yıl iki ay 15 gün ha-pis cez-asına çarptırılmıştı. Çomu’nun Fethullah Gülen’in Pensilvanya’da ziyaret edenler arasında olduğu da ortaya çıkmıştı. Çomu, 24 Eylül 2016’da tu-tuklanmış, 9 Aralık 2016’da tahliye edilmişti.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre Albayrak ‘Enflasyonla Topyekun Mücadele Pragramı’na destek olduğu gerekçesiyle Çomu’ya bir teşekkür mektubu gönderdi.

Albayrak mektupta şöyle diyor: “Siz değerli iş insanımızın enflasyonla mücadeleye vermiş olduğu katkı, bu sürece hayat vermiş, sonuca ulaştırmıştır. Türkiye’nin gelecek hedeflerine duraklamadan ilerlemesi için ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ programa vermiş olduğunuz destekten ötürü milletimiz ve şahsım adına teşekkür ederim. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı’nızı en kalbi duygularımla kutlar, sizlere ve ailenize huzur ve mutluluklar getirmesini temenni ederim.”

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …