Anasayfa / Politika / Batman Belediye Eşbaşkanlarından 23 Nisan kutlamasına ilişkin açıklama

Batman Belediye Eşbaşkanlarından 23 Nisan kutlamasına ilişkin açıklama

Batman Belediyesi’nin HDP’li Eşbaşkanları 23 Nisan kutlama programına katılmamışlardı. Eşbaşkanlar kutlama programına niçin katılmadıklarına dair bir açıklama yayınladı.

Açıklamada şunlar denildi:

“Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sevinçle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerine katılım konusunda bazı basın ve yayın organlarında çıkan haberler nedeniyle açıklama yapılması gerekliliği duyulmuştur. Yönetimimizin ve Belediye Eş Başkanlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına katılamaması yaşanan protokol daveti eksikliğinden kaynaklanmıştır.

Etkinliği organize eden kurum tarafından Belediye Başkanlığımıza herhangi bir davetiye gönderilmemiştir. Durum üzerine Müdürlük yetkilileriyle irtibata geçilmiş ve tören programı alınmıştır. Programda Milli Eğitim Müdürünün valilikteki Atatürk anıtına çelenk bırakacağı belirtilmiştir. Koordinasyon eksikliği nedeniyle işleyiş konusunda tereddüt yaşanmış ve katılım sağlanamamıştır. Eş başkanlarımızın törene kasıtlı olarak katılmaması söz konusu değildir.”

Kontrol Edin

Fırat’ın doğusunda Türkiye ile ABD’den ilk ortak helikopter uçuşu

Fırat’ın doğusunda güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında Türk ve Amerikalı komutanların katıldığı ilk ortak …