Anasayfa / Politika / Binali Yıldırım: İmamoğlu ile yayına bir şartla çıkarım

Binali Yıldırım: İmamoğlu ile yayına bir şartla çıkarım

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, CHP’li rakibi Ekrem İmamoğlu’nun televizyon programına çıkma çağrısına “Hangi kanalda kiminle yapacağımız benim açımdan fark etmez. Hiçbir problem yok. Ben her türlü, her platformda varım. Tek bir şartım var, ben İstanbul’u konuşmak istiyorum” dedi.

Yıldırım, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Seçim gecesi yaptığı “Kazandık” açıklaması sorulan Yıldırım, “Yüzde 98’den fazlası açılmış, bundan sonrası değişmeyecek dediler. Ben bu açıklamayı yaptım. Bu bir hataysa hata benim” diye konuştu.

Yıldırım, “Artık ortak İstanbul hayalini, bu şehrin geleceğini konuşmak istiyorum, Rakibime diyorum ki, artık İstanbul’a dönelim. İstanbul’un projelerini konuşalım. Benim rakibim Ekrem İmamoğlu” ifadelerini kullanırken, sosyal medyayı da eleştirdi.

‘TROLLER İLETİŞİMİN GÜVENLİĞİNE ZARAR VERİYOR’

“Sosyal medya denen şey çıktı, mertlik bozuldu. Konuyu tek taraflı düşünmemek lazım, her iki tarafta da bu yapılıyor. Bir şey söylüyorsunuz, neyi söylemeye çalıştığınız bir kenara bırakılıyor, önü arkası kesilerek polemik oluşturulmaya çalışılıyor” diyen Yıldırım, eleştirilerine şöyle devam etti: “Sosyal medyada ta-hribat oluyor, etkisi de hemen geçiyor, saman al-evi gibi. Sosyal medya hayatımızın bir gerçeği ama sosyal medya sorumsuz medya değil, troller iletişimin güvenilirliğine za-rar veriyor.”

‘İMAMOĞLU İLE TELEVİZYONA ÇIKARIM’

Yıldırım, İmamoğlu ile bir televizyon programına çıkma önerisi hakkında ise “Hangi kanalda kiminle yapacağımız benim açımdan fark etmez. Hiçbir problem yok. Ben her türlü, her platformda varım. Tek bir şartım var, ben İstanbul’u konuşmak istiyorum. İstanbul dışında konuşamayacağımdan değil, İstanbul’a haksızlık etmek istemem. İstanbulluları da ekrana bağlayıp zamanını yemememiz lazım” ifadelerini kullandı.

Kontrol Edin

Datça’da kayyım protestosu: 21 kişi gözaltına alındı

Datça’da, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasını protesto etmek …