Anasayfa / Politika / Binali Yıldırım’dan Bahçeli’ye ‘Kürdistan’ yanıtı

Binali Yıldırım’dan Bahçeli’ye ‘Kürdistan’ yanıtı

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Bahçeli’nin tepki göstererek, “Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur, bundan sonra da olamayacaktır” demişti. Binali Yıldırım gazetecilerin sorusuna, “Cumhuriyet kurulmadan önce bu bölgelerde Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip temsilciler vardı.” diye yanıt verdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım İSTOÇ esnafı ile kahvaltıda bir araya geldi. Toplantı sonrası gazetecileri sorularını yanıtlayan Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli’nin twitter’dan yaptığı açıklamalara ilişkin olarak, “Sayın Bahçeli mitili istanbul’a attı. 23’üne kadar Cumhur İttifakı adayı için, benim için bütün teşkilatı ile çalışmaya devam ediyorlar. Bunun dışında herhangi bir faaliyeti yok. Diğer konular hiçbir şekilde bizim ittifakımıza zarar veremez” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Diyarbakır’da söylediği “Kürdistan” sözleri ile ilgili olarak ise “Ben onlarla ilgili herhangi bir yorum yapma ihtiyacı duymuyorum. Cumhuriyet kurulmadan önce bu bölgelerde Osmanlı topraklarında her türlü etnik gruba sahip temsilciler vardı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bütün bu temsilcileri bir araya getirerek işgal altındaki Anadolu topraklarının bağımsızlığı için büyük mücadele başlattı” şeklinde konuştu.

Kontrol Edin

Tarikatçılar birbirine girdi

Nurcu Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah ve Cübbeli Ahmet arasındaki tartışmada tansiyon yükseldi. Cübbeli Ahmet ile Nurcu Uşşaki …