Anasayfa / Politika / Bitlis’te sokağa çıkma yasağı

Bitlis’te sokağa çıkma yasağı

Bitlis’in merkez ilçesi sınırlarında bulunan bazı köy ve mezralarda da sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Şırnak’ta ise yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant/çadır kurma vb. tüm etkinlikler 14.05.2019 tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün süre ile yasaklandı.

Bitlis’te merkez ilçe sınırlarındaki bazı köy ve mezralarda 6 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi.

Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sarıkonak, Abacılar, Harmanyeri, Esenburun, Güllüce, Aşağıçobansuyu, Çobansuyu, Akgün, Kutlu, Kınalı, Uçankuş, Dikme, Aşağıdikme, Yukarıdikme köy ve mezraları bölgelerinde, bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanmaları, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince 15 Mayıs Çarşamba günü saat 06.00’dan 20 Mayıs Pazartesi günü 23.59’a kadar (öğrencilerin eğitim ve öğretim hakkı ve devlet memurlarının mesai saatlerinin kı-sıtlanmaması kaydıyla) sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.”

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada, Şırnak il merkezi ve ilçeler dahil olmak üzere yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant/çadır kurma vb. tüm etkinliklerin 14.05.2019 tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün süre ile yasaklandığı bildirildi.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …