Anasayfa / Politika / Büyükçekmece’de neler oluyor, polis niçin evlere giriyor ?

Büyükçekmece’de neler oluyor, polis niçin evlere giriyor ?

AK  Partinin itirazları nedeniyle, 31 Mart yerel seçimlerinin İstanbul’da kazananı bir türlü ilan edilemezken, Büyükçekmece’de 21 binden fazla seçmenin taşınarak seçim sonuçlarına müdahale edildiği iddiası nedeniyle, polis yüzlerce eve bas-kın düzenliyor.

AK Parti ise, dün (9 Nisan) Yüksek Seçim Kurulu’na resmen başvurarak İstanbul’da seçimlerin yinelenmesini talep etti. Tüm bu hengame arasında, Büyükçekmece’de kapılarına polis gelen aileler ise şaşkın.

BBC Türkçe’den Mahmut Hamsici ve Neyran Elden’in haberine göre, ilçede tam bir ‘olağanüstü’ hal söz konusu. İlçe, sahte seçmen iddiaları ile sarsılırken, YSK, AK Partinin Büyükçekmece’ye dair ‘olağanüstü itiraz’ gerekçesiyle seçimin iptali istemini bugün karara bağlayacak.

Haberde, ilçenin Tepecik Mahallesi’ndeki polis ekiplerinin dışarıdan geldiği ve ellerinde haritalarla evlerin yerlerini belirledikleri belirtiliyor.

 

Kimi semt sakinleri polisin kapılarına dayanmasından rahatsız ve şikayet yolları ararken, bir mahallenin muhtarı da halkın tedirgin olduğunu kaydediyor.

büyükçekmece polis ile ilgili görsel sonucu

Kimi evlere ise polis, birden fazla kez gidiyor ve her seferinde kişiler sorguya çekiliyor.

Şarkıcı Murat Akalp’in, oğlunun polisten korktuğunu söylediği ve eşinin, eşi olduğunu ispatlamak zorunda kaldığının anlatıldığı haberde, hem AK Partinin hem de CHP’nin ilçede aktif olduğuna dikkat çekiliyor.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …