Anasayfa / Politika / CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan zor Demirtaş sorusu

CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan zor Demirtaş sorusu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ce-zaevlerinde haksızca yatanlar olduğunu hatırlatarak, “Eren Erdem, Selahattin Demirtaş hangi gerekçeyle ce-zaevinde?” diye sordu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da Adalet Parkı açılışında konuştu.

Ha-pisanelerde bulunan hükümlüler arasında haksızca yatanlar olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye Cumuhuriyeti’nin  ha-pisanelerinde 10 binlerce kişi yatıyor. 10 binlerce kişi arasında haksızca yatanlar var. Eren Erdem hangi gerekçeyle içeride. Selahattin Demirtaş hangi gerekçeyle ce-zaevinde yatıyor. Biz adaleti herkes için isteyeceğiz.” dedi.

SİSTEM TARTIŞMALARI

Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sistem tartışmaları ile ilgili bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Biz öteden beri demokratik parlamenter sistemin Türkiye’nin koşullarına uygun olduğunu her ortamda dile getirdik. Parlamenter sisteme yönelik aksaklıklar olmakla birlikte toplumda genel bir kabul var. Başkanlık sistemi de tartışılabilir. Nasıl bugün tek adam rejiminin doğru olmadığını tartışabiliyorsak onu da tartışırız. Amerika’da başkanlık sistemi var. Orada başkanın yetkileri o kadar güçlü değil. Her tartışmaya açığız. Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmalıyız.

Bu demokratik parlamenter sistem olursa bu bizim beğendimiz, önerdiğimiz, savunduğumuz bir görüş olacaktır” diye konuştu.

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …