Anasayfa / Politika / CHP’den gerekçeli karara ilişkin ilk açıklama

CHP’den gerekçeli karara ilişkin ilk açıklama

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde, YSK’nın İstanbul seçimlerinin iptal kararına ilişkin gerekli kararını değerlendirdi.

Öztrak’ın açıklamasının bazı kısımları şu şekilde:

Trajik bir hal almaya başladı.Sandık başkanlarının tipinden AK Parti’ye oy vereceğini anladığını ve pusula verilmediğini söylüyor. Bu iddia başta AK Partili kardeşlerimiz olmak üzere tüm İstanbulluların aklıyla akıl etmek demektir. Zaten daha fazla oyun büyükşehir belediye başkanı için kullanıldığını göreceksiniz. Bu siyaset erbabına Allah akıl fikir versin. Bakalım 200 sayfalık gerekçeli karar buna kılıf olmaya yetecek mi? İstanbul’un dünyalığı için ahiretliği dahil her şeyi yakmaya razı geldiler.YSK kararında bu hususların yer almasını temenni ediyoruz.

Erdoğan sürekli bazı sandıklarda oy sayım cetvellerinin mühürsüz veya eksik olduğunu iddia ediyor. Bu husus YSK’nin kısa kararında yer almıyor. İmzasız ve boş sayım cetveli olan sandıkta oylar yeniden sayılmış, sonuç değişmemişti. YSK gerekçeli kararında bunu iptal gerekçesi olarak görecekse o zaman ıslak imzalı sandık sonuç tutanaklarının neye dayandığını da açıklamalıdır. AKP bunlara sandık başında itiraz etmemiştir.

-YSK’nin geçmişteki uygulamalarına neden karşı çıktığını da bu gerekçeli kararda açıklamasını bekliyoruz.

-Belli ki çalınan minareye 200 sayfalık gerekçeli karar ancak yetmiştir.

Kaynak: Cumhuriyet

Kontrol Edin

CHP yönetimine kayyım atandı

Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi, partinin il yönetimine 45 günlük süreçte yapılacak olağanüstü kongreye kadar …