Anasayfa / Politika / CHP’den İstanbul’daki son duruma ilişkin açıklama

CHP’den İstanbul’daki son duruma ilişkin açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İstanbul’daki yerel seçime itiraz süreciyle ilgili açıklama yaptı. Kı-sıtlı seçmen sayısının bin 400’ü aşmayacağının görüldüğü belirten Erkek, “Sonuca etkili bir durum yok! Ekrem İmamoğlu yine kazandı” dedi.

Twitter hesabından açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul’daki yerel seçimlere itirazlarla ilgili ilçe seçim kurullarının kararlarını incelediğini aktardı.

18 ilçede 672 kı-sıtlı seçmen tespit edildiğini belirten Erkek, “Tüm verileri aleyhimize yorumlasak dahi şu ana dek 18 ilçede kı-sıtlı ve hü-kümlü olanlara ilişkin 672 sayısına ulaşabildik. 39 ilçe toplamında kı-sıtlı veya hü-kümlü olup da oy kullanan seçmenin 1400’ü aşmayacağını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

YSK’nin itirazları incelemeye gerek görmeden reddetmesi gerektiğini savunan Erkek, şöyle devam etti:

“Ki bunlar içinde kesinleşmiş yargı kararı olmayanların oyları geçerli; YSK kendisi incelemeye gerek görmeden haksız itirazları reddetmeli. Çünkü sonuca etkili bir durum yok! Başından beri söylediğimiz gibi AK Parti’nin itirazları mesnetsiz. İlçe seçim kurullarından alınan kararlar da bunu doğrulamaktadır. Ekrem İmamoğlu yine kazandı. Ülkemiz ve İstanbul için hayırlı olsun.”

Kontrol Edin

Kılıçdaroğlu’ndan Ahmet Türk’e telefon

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı iken İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile görevinden alınan ve yerine kayyım atanan …