Anasayfa / Politika / CHP’den Kürtçesiz çok dilli kampanya tişörtü açıklaması

CHP’den Kürtçesiz çok dilli kampanya tişörtü açıklaması

Çok dilli olan ancak Kürtçenin yer almadığı ‘İmamoğlu tişörtü’yle ilgili CHP’den açıklama geldi. Partinin İstanbul İl Başkan Kaftancıoğlu, sosyal medyada dolaştırılan görsellerin İmamoğlu’nun kampanyasıyla ilgisinin bulunmadığını bildirdi. Kaftancıoğlu, “Her şey çok güzel olacak” sloganına karşı “Daha güzel olacak” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da göndermede bulundu: “Sloganımızı da çalmaya kalkışacaklar, dikkat.”

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da tekrarlanacak seçim kampanyasıyla ilgili olduğu iddia edilen bir tişört sosyal medyanın gündeminde.

Söz konusu materyalde birçok dilin olup Kürtçeye yer verilmemesi eleştiriliyor.

Ancak konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkan Canan Kaftancıoğlu, seçime dair materyallerin henüz dağıtılmaya başlanmadığına dikkat çekerek, sosyal medyada dolaştırılan görsellerin İmamoğlu kampanyasıyla ilgisi bulunmadığını duyurdu.

“Sloganımızı da çalmaya çalışacaklar”

Kaftancıoğlu ayrıca AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine “Her şey güzel olacak” diyen bir kişiye “Daha güzel olacak” demesinin ardından başlayan ‘slogan’ tartışmalarına da değindi.

CHP İstanbul İl Başkanı, “Sloganımızı da çalmaya kalkışacaklar, dikkat” uyarısında bulundu.

Kaftancıoğlu’nun mesajı şöyle:

Sevgili İstanbullular;Seçmen listelerinde adımız görünmüyor diye kaygılanmakta haklısınız çünkü her şeyi yapabileceklerini biliyoruz.
Ancak rahat olun aynen 31 Mart öncesinde olduğu gibi tüm detayların yakın takipçisiyiz bir kez daha oyunlarını bozarak oylarınıza sahip çıkacağız.

Kaynak: Gazete Karınca

Kontrol Edin

Devlet Bahçeli hastaneye kaldırıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sağlık durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Devlet Bahçeli, …